Юридическая фирма «Профит-Консул», Украина, Киев, 03150
ул. Горького, 172, офис 1118
Tel. + 38 (044) 220 09 70
info@profit-consul.com

Як розлучитись?

Автор: Дария Ли
Photo of

Мабуть кожна людина на запитання «Що потрібно для того, щоб одружитись?» відповість, що наречені повинні подати до найближчого відділу РАЦСу заяву про бажання взяти шлюб. Проте на запитання «Як розлучитись?» мало хто дасть Вам чітку відповідь.
Можливими є два варіанти відповіді на питання «як розлучитись?».

Перша - це подання до РАЦСу заяви про розірвання шлюбу, у разі якщо:

  • подружжя не має дітей;
  • між подружжям відсутні спори про майно, яке є їх спільною власністю та спори про аліменти на користь того з подружжя, який є непрацездатним;
  • один з подружжя є безвісти відсутнім, недієздатним або засудженим за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше, ніж три роки.

Другий варіант розвитку подій є більш неприємним і жорстким. Йде мова про процедуру розлучення через суд. Подружжя, що має дітей наділено правом подавати до суду заяву про розірвання шлюбу. До заяви додається укладений в письмовій формі договір, в якому чітко прописується те, з ким із батьків будуть проживати діти. Договір про розмір аліментів на дитину повинен бути нотаріально посвідченим. У разі встановлення відповідності заяви про розірвання шлюбу дійсності волі дружини та чоловіка, суд виносить рішення про розірвання шлюбу. Дане рішення виноситься через місяць після надходження відповідної заяви.

Необхідно також зазначити, що позовна заява про розірвання шлюбу може подаватись і одним із подружжя. Проте таке пред'явлення позову заборонено протягом вагітності жінки та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли одним із подружжя було вчинено протиправну дію, яка має злочинні ознаки, щодо другого з подружжя або дитини.

Розірвання шлюбу посвідчується свідоцтвом про розірвання шлюбу. Особа отримує право на повторний шлюб лише після розірвання попереднього та отримання відповідного свідоцтва. Що стосується поновлення шлюбу, то після винесення судом рішення про поновлення шлюбу і скасування запису акта про розірвання шлюбу державний орган реєстрації актів цивільного стану видає нове свідоцтво про шлюб.

Такими є варіанти відповіді на питання «як розлучитись?».

Юрист
Лі Дарія

Розділ: Сімейне право

Спільноти

viagra online buy valium